Poudarjeno in izrazito besedilo 

Do sedaj smo si pogledali elemente, pri katerih se je vsebina raztezala čez celo vrstico oziroma čez več vrstic (ang. Block-level elements) in so se vedno začeli v novi vrstici. Sedaj pa se boste spoznali še z elementi, katerih vsebina se razteza zgolj znotraj dela vrstice (ang. Inline elements) oziroma vpliva na dele besedila kjerkoli v vrstici (Anželj idr., 2015). 

Z uporabo značk <em> lahko ovijemo del besedila, ki ga želimo, da ga brskalnik prikaže poudarjeno (ang. emphasized) – kar pomeni, da bo besedilo prikazano ležeče. Če pa želimo besedilo še bolj izrazito (ang. Strong), ga lahko ovijemo z značkama <strong> – kar pomeni, da bo besedilo prikazno krepko. Za najbolj izrazito poudarjeno besedilo pa lahko uporabimo kombinacijo obeh značk, kot je vidno spodaj v kodi in pregledovalniku. Z ležečim in krepkim besedilom, pa ste se že srečali v Microsoft Wordu, kjer ste ležeče besedilo naredili z uporabo I (italic) in krepko besedilo z uporabo B (bold) (Anželj idr., 2015). 

HTML koda by Nejc Menard is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

#
$

Vsebina na tej spletni strani vzeta po:

  • Anželj, G., Bell, T., Brodnik, A., Čelan, M., Divjak, S., Krapež, A., Lasič, N., Lokar, M., Morgan, J., Newton, H. in Zver, R. (2015). RAČUNALNIŠTVO IN INFORMATIKA 2: E-učbenik za informatiko v gimnaziji. Koper : Založba Univerze na Primorskem ; Ljubljana : Založba Fakultete za računalništvo in informatiko ; Maribor : Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko https://anzeljg.github.io/rin2/book2/index.html 
Dostopnost