CSS KODA

CSS je kratica za Cascading Style Sheet. CSS kodo pa uporabljamo za določanje oblike spletne strani. Med drugim, lahko strani določimo barve, velikosti, odmike, poravnave, obrobe in še veliko drugega. Torej HTML jezik skrbi za vsebino na spletni strani, CSS koda pa skrbi, kako bo ta vsebina prikazana. (W3schools, b.d.)

UPORABA CSS-JA

NOTRANJI ALI VGRAJENI STIL

Se uporablja, kadar ima samo ena stran posebni stil. CSS predloga se vstavi v glavo HTML dokumenta z značko <style>. (W3schools, b.d.)

ZUNANJI STIL

Pri tem stilu naše želene predloge shranimo v svoj .css dokument. Tako lahko spremenimo izgled spletne strani samo z ustvarjanjem sprememb v tej datoteki. CSS dokument se vstavi v glavo HTML dokumenta z <link> značko . Značka ima tri lastnosti:
o rel: predstavlja tip povezave
o type: predstavlja kakšne vrste dokument tipa css bomo vnesli
o href: predstavlja lokacijo CSS dokumenta. (W3schools, b.d.)

VRSTIČNI STIL

Se uporablja, kadar želimo vstaviti poseben stil samo enemu elementu. Znotraj HTML dokumenta uporabimo značko style=”lastnost1:vrednost1;lastnost2:vrednost2;”.(W3schools, b.d.)

NALOGE